AMK VELKY KLIZ

motokros klub

marek
Článok: Výročná správa, r. 2007
Autor: lukso Pridané: 10.02.2008 10:00 Zobrazené: 5435x
XVII. ročník účinkovania AMK.
XVII. ročník motokrosu na Brodoch v Ješkovej Vsi sa nám usporiadateľom AMK Veľký Klíž vydaril aj keď organizácia tradičných dvoch pretekov stála veľa úsilia. Pred závodom Slovenského pohára sme zhotovili novú štartovaciu rampu pre štyridsať jazdcov. Stále sa je v čom zlepšovať a najväčšie problémy nám robí odstránenie prašnosti v horúcich letných mesiacoch. Nebyť stálych brigádnikov, či už samotných jazdcov, členov výboru a aj sponzorov, najmä OÚ Veľký Klíž by tieto závody nikdy nemohli uskutočniť.

Do motokrosového tímu sa po dvoch rokoch vrátil Imino Bujna s motocyklom Kawasaki Kx250f v kategórii C-125. Zaznamenal krásny úspech, keď celkovo vyhral Slovenský aj Malokarpatský pohár. Po roku sa do klubu vrátil Andrej Stanko, na motocykli Honda 125 jazdil kategóriu C-125. V Slovenskom pohári skončil na štvrtom mieste a v Malokarpatskom pohári na celkovom treťom mieste.

Kubatúru 65cm3 jazdil na motocykli KTM Dávid Hudok v MMSR skončil na jedenástom mieste. V pretekoch Malokarpatského pohára na Myjave skončil na treťom mieste a v Čataji na druhom mieste. Marián Varga kubatúra 65cm3 v MMSR skončil na pätnástom mieste a v Malokarpatskom pohári celkovo na štvrtom mieste.

Petra Krátka do polovice sezóny jazdila MX85 junior kde celkovo skončila na štrnástom mieste. Od polovice sezóny sa zúčastňovala aj pretekov dievčat v susednom Rakúsku, kde skončila šiesta.

Tomáš Valach v MX2 junior obsadil celkové piate miesto v MX2 medzi seniormi desiate miesto a štvrté miesto v Slovenskom pohári v MX2 medzi seniormi. Od polovice sezóny za klub začal jazdiť Tomáš Pavlovčík. V Slovenskom pohári obsadil deviate miesto a v pretekoch Supermoto skončil na treťom mieste.

Vyhodnotenie jazdcov za sezónu 2007 sa uskutočnilo na výročnej schôdzi spolu s voľbami predsedu klubu a členov výboru AMK. Bol zvolený nový predseda AMK Milan Hudok. Do výboru boli zvolený Vlastimil Šmalo, Miloš Marko, Milan Hudok ml., Marián Varga a zastúpenie za jazdcov klubu Andrej Stanko a Marek Najman. Bola schválená zmluva medzi jazdcami a klubom.

V sezóne 2008 budú náš klub reprezentovať títo jazdci:
  • Dávid Hudok - MX85-nádeje - motocykel KTM SX85, 2007
  • Petra Krátka - MX2-Junior - motocykel Yamaha YZ125, 2007
  • Tomáš Valach - MX1-Junior - motocykel Honda CR450f, 2008
  • Andrej Stanko - SP C-125 a MKP MX2 - motocykel KTM SX 250f, 2008
  • Marek Najman - SP C-Open a MKP Hobby Open - motocykel KTM SX 250, 2007
Na záver večera boli odovzdané pamätné dary za dlhoročnú pomoc pri organizovaní motokrosových podujatí Obecnému úradu Veľký Klíž, OÚ Ješková Ves, Urbárskej spoločnosti Ješková Ves pánovi Pavlovi Valúchovi, predsedovi AMK Tlmače Štefanovi Lackovi a predsedovi AMK Veľké Uherce Vojtechovi Korcovi.

th_big_14.jpg
Imino Bujna a Andrej Stanko na stupňoch víťazov

1. 14.jpg
2. 19.jpg
3. 21.jpg
4. 16.jpg
5. 11.jpg
6. dscf0...
7. dscf0...
Diskusia k článku
Pre pridanie odkazu sa prihláste.
HTML validator CSS validator © 2008 lukso