AMK VELKY KLIZ

motokros klub

Pavol Hudok - KROS
Článok: Výročná správa, r. 2009
Autor: lukso Pridané: 27.02.2010 16:00 Zobrazené: 4844x
XIX. ročník motocrossu vo Veľkom Klíži.
Rok sa končí a preto sme tu, aby sme zhodnotili našu činnosť. Výbor sa stretával pravidelne a podľa potreby aj častejšie pred pretekmi, ktoré sme mali organizovať. Výbor sa rozhodol pre dva preteky SSP v termínoch v mesiaci máj a august. Pred prvým pretekom sme museli odpracovať mnoho brigádnických hodín. Chceli sme upraviť trať a parkovisko pretekárskych strojov. Po začatí úprav sa však táto činnosť musela zastaviť, najmä vďaka určitým neprajníkom motošportu v obci Ješkova Ves. Kvôli spomínaným neprajníkom a ohlásenej polícii, stroj musel odísť bez vykonanej práce s našou stratou niekoľko sto eur a množstva času.S veľkým úsilím sme napokon preteky zorganizovali najmä vďaka pomoci našich sponzorov a všetkým zúčastneným dobrodincom.

Pretek v máji sa podaril na výbornú. Účasť 141 jazdcov je najvyššia z doterajších 19 ročníkov motokrosu. Množstvo divákov videlo zaujímavé preteky. Na trati boli traťoví komisári, ktorí vykonávajú dôležitú funkciu a patrí sa im tiež poďakovať. Účasť našich jazdcov môžem hodnotiť ako dobrú.

Druhý závod na konci augusta bol ešte náročnejší vďaka veľkému suchu v tomto období. Pripravené boli cisterny s vodou, na naše šťastie však deň pred závodom napršalo a trať nebolo potrebné príliš zalievať. Samotný pretek sledovalo množstvo divákov, pre ktorých bol pripravený vynikajúci guláš, pečené mäso, grilované ryby a samozrejme tradičné nápoje akými sú pivo a kofola. Jazdcov sa spolu zúčastnilo sto, a keďže išlo o predposledný závod v seriáli SSP, bojovalo sa o popredné miesta v celkovom hodnotení. Náš motokrosový tím sa zúčastňoval na pretekoch po celom Slovensku, bližšie o ich pôsobení v roku 2009 sa dočítate v samostatnom článku na našej stránke. Budúci rok nás čaká už 20. ročník motokrosu. Je to okrúhly ročník, v ktorom by sme chceli usporiadať dva závody zo Stredoslovenského pohára.

Na záver patrí veľká vďaka všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa pričinili na organizácii závodov a celkovej existencii klubu v roku 2009. K ním iste patria PaedDr. Jozef Božík, firma Gabriela Reháka, ktorá nám pomohla s úpravou trate, taktiež vďaka všetkým členom výboru, ktorí sa najviac zúčastňovali na brigádach: Milan Matejov, Pavol Stanko, Martin Stanko, Jozef Oravec, Vlado Ďurica, Peter Dostál, Imino Bujna starší aj mladší, Robo Gál. Pomohli aj pracovníci AČ z OcÚ Veľký Klíž.
Ďalší, ktorí nám ochotne pomáhajú: kuchár Jozef Bielich, Mária Hlavačeková, Adriana Fábryová, Eva Pauerová, Elena Hudoková, Anna Marková, Alena Lepeyová, Jozefína Bujnová, Emília Stanková, Juraj Dobiaš, strážna služba, OŠK - futbalový oddiel. Samozrejme vďaka aj všetkým naším sponzorom.

Záverom Vám želám pevné zdravie, motokrosárom športové šťastie a dúfam, že v sezóne 2010 sa opäť stretneme na motokrosvých podujatiach konaných OŠK automotoklubom Veľký Klíž.
1. sdc10...
Diskusia k článku
Pre pridanie odkazu sa prihláste.
HTML validator CSS validator © 2008 lukso