AMK VELKY KLIZ

motokros klub

Pavol Hudok - KROS
Článok: Výsledky klubových jazdcov v sezóne 2009
Autor: lukso Pridané: 26.01.2010 16:00 Zobrazené: 4555x
Po minuloročnej sezóne, kedy jazdci mali mnoho úrazov, sa nám zranenia nevyhli ani v tomto roku.

Boli to vážne úrazy, ktoré zanechali na jazdcoch stopy a viacerí z nich museli predčasne ukončiť sezónu. Andrej Stanko sa zranil na preteku Malokarpatského pohára v Šenkviciach. Po dopade zo skoku nevydržalo jeho rameno, ktoré bolo zranené už v minulej sezóne. Nasledovala operácia a stop v aktuálnej a aj budúcej sezóne. Podobný osud postihol aj Imina Bujnu v polovici sezóny na tréningu v Skýcove. Taktiež Petra Krátka si zranila prst na preteku v Myjave, čo si vyžiadalo mesačnú prestávku.

 

Dávid Hudok sa po zranení pomaly dostával do formy. Prvý závod absolvoval na domácej trati v Ješkovej vsi 17.mája. Odjazdil šesť pretekov Stredoslovenského pohára a celkovo skončil na štvrtom mieste. V Malokarpatskom pohári odjazdil dva preteky a celkove skončil na 28 mieste s počtom bodov 39 z deväťdielneho seriálu. V medzinárodnych majstrovstvách Slovenska v MX85 odjazdil jeden závod - v Tlmačoch a celkovo skončil na 38 mieste s ôsmymi bodmi. Vo voľnom závode v Beckove skončil na prvom mieste. Podal dobrý výkon.


Petra Krátka po zranení na Myjave odjazdila dva závody Malokarpatského pohára v kategórii MX2-junior a skončila  na 53. mieste. V majstrovstvách Slovenska skončila na 37. mieste po odjazdení jedného závodu. V Stredoslovenskom pohári odjazdila jeden závod v MX2 v Ješkovej vsi a celkovo skončila na 37. mieste. Vo voľnom závode dievčat v Lokti v Českej republike skončila na 11. mieste. Zúčastňovala sa aj pretekov dievčat v Rakúsku. Podala dobrý výkon.


Andrej Stanko túto sezónu nastúpil v kategórii MX2. V prvom závode Malokarpatského pohára v Stupave získal 26 bodov. V druhom závode Malokarpatského pohára v Šenkviciach sa zranil a sezóna bola pre neho ukončená. Celkovo skončil na 17. mieste.


Rado Kopčan išiel prvú sezónu MX2B. Jazdil rekreačne - spolu absolvoval iba tri regionálne závody. Odjazdil jeden závod Malokarpatského pohára. Skončil na 63. mieste. Dva závody Stredoslovenského pohára v Ješkovej vsi a celkove skončil na 71. mieste. Jazdil aj voľné závody.


Marek Najman sa zameral na celý seriál Stredoslovenského pohára v kategórii MXB1. S počtom bodov 202 v celkovom hodnotení skončil na výbornom druhom mieste. V Malokarpatskom pohári odjazdil štyri závody a skončil na 16. mieste. Podal kvalitný výkon.


Imino Bujna sa vrátil do tímu zo Štúrova a tak posilnil domáce družstvo. Zranenie mu však zahátalo cestu k celkovému dobrému  výsledku. V kategórii MX1 odjazdil päť závodov Malokarpatského pohára a s počtom bodov 135 skončil na deviatom mieste. V Stredoslovenskom pohári odjazdil 3 závody a celkovo skončil na šiestom mieste. Podal kvalitný výkon.


Tomáš Valach jazdil MX1 a v Malokarpatskom pohári dojazdil v konečnom hodnotení na výbornom treťom mieste s počtom bodov 280. V Stredoslovenskom pohári obsadil štvrté miesto. V Medzinárodných majstrovstvách Slovenskej republiky obsadil 14. miesto. V českom majstráku v Přerove obsadil 29. miesto. Spolu odjazdil 17 pretekov. Podal kvalitný výkon.

 

1. andre...
2. dado0...
3. marek...
4. petra...
5. tomas...
Diskusia k článku
Pre pridanie odkazu sa prihláste.
HTML validator CSS validator © 2008 lukso