AMK VELKY KLIZ

motokros klub

palo
Článok: Zhodnotenie motocrossového teamu v roku 2016
Autor: shelovesmx Pridané: 17.02.2017 17:00 Zobrazené: 3165x
Zhodnotenie teamu za rok 2016.
Po úspešných predošlých rokoch, prišla sezóna, akú som ja ako manažér jazdcov aj ako bývalý 
predseda klubu počas môjho pôsobenia nezažil. Spôsobilo to viac ťažkých úrazov, po ktorých sa musela ukončiť pretekárska činnosť, ale príčinou boli aj napr. rodinné problémy. Nakoniec noví jazdci, ktorí prišli do klubu, nemohli svojimi výsledkami byť na lepšom umiestnení, pretože sa len zoznamovali s motocrossovým pretekaním. My sme
to od nich ani neočakávali a sme radi, že sa vyhli zraneniam. Za automotoklub jazdilo sedem jazdcov. Teraz by som prešiel k samotnému hodnoteniu jazdcov.

Trieda MX Open - Pavol Hudok odjazdil jeden pretek, v Ješkovej Vsi, kde skončil na ôsmom mieste. Ďalej sa z rodinných dôvodov závodov nezúčastňoval, aj keď na posledné dva preteky bolo natrénované, prišla choroba a na závody nemohol nastúpiť. Výkon jazdca z jedného závodu hodnotiť nebudem. V seriáli SCRUB skončil na 21. mieste s počtom bodov 27.

Trieda MX junior - Marek Ladický z Topolčian. Na sezónu sa pripravoval poctivo, ale prišiel prvý pretek v Gbeloch, kde po štarte prišiel kontakt s druhým jazdcom a nasledoval pád. Zranenie ruky a ramena. Bolo to
vážne zranenie hneď na úvod, sezónu musel skončiť a liečiť sa počas celého roka.

Trieda MX2 Hobby A - Dušan Hudok
V tejto triede jazdili pretekári do 29 rokov. Odjazdil päť pretekov a v seriáli SCRUB s počtom bodov 20 skončil na 36. mieste a v Slovenskom pohári skončil na 54. mieste s 11 bodmi. Podal uspokojivý výkon.

Trieda MX2 Hobby A - Richard Mihaleje.
Odjazdil tri závody, bodované boli len dva, v tom jednom mal poruchu motocykla. V seriáli SCRUB skončil na 58. mieste so štyrmi bodmi. V Slovenskom pohári skončil na 70. mieste s tromi bodmi. Richard mal poruchy motocykla počas celej sezóny. Preto sa jeho výkon hodnotiť nedá. Snaha u jazdca bola.

Trieda MX2 Hobby B - Andrej Stanko.
Túto triedu jazdili jazdci od 29 rokov do 39 rokov. Hneď v prvom preteku seriálu SCRUB skončil na druhom mieste. V ďalšom závode, bol to pretek Slovakia Quad v Lovčici, šiel triedu Profi a už v meranom tréningu sa zranil a to ho vyradilo na dlhšiu dobu. Ku koncu sezóny začal opäť trénovať a na tréningu na Brodoch si obnovil zranenie ramena a to rozhodlo o tom, že ukončil pretekársku kariéru. V seriáli SCRUB skončil na 17. mieste s počtom bodov 44 z jedného závodu. V Slovenskom pohári 20. miesto so 44 bodmi. Jeho výkon z jedného závodu hodnotiť nebudem.

Trieda MX4+ - Bc. Rudolf Mihaleje.
Je to trieda nad 50 rokov. V seriáli SCRUB odjazdil päť pretekov a s počtom bodov 98 skončil na 9. mieste. V Slovenskom pohári skončil na 11. mieste s počtom bodov 86. Na svoj vek podal dobrý výkon.

Trieda MX50 - Matúš Deviatka.
Je to trieda začinajúcich chlapcov. Žiaľ, SMF sa voči týmto začínajúcim mladým motocrossárom zachovalo zle. Nevytvorila im ani jeden pretek kvôli malému počtu pretekárov. Preto sa Matúš zúčastňoval iba na kempoch pre mladých adeptov motocrossu. V tejto sezóne už budú mať svoj seriál.

Spomeniem i Dávida Húdoka (MX2 Hobby)ktorý odjazdil v polovici sezóny jeden pretek v seriáli SCRUB, kde skončil na 24. mieste. 

Bola to pre niektorých ťažká sezóna a preto tým, ktorí budú jazdiť v tomto roku prajem hlavne zdravia a športového šťastia. 
Záverom ďakujeme za reprezentáciu obcí VEĽKÝ KLÍŽ, JEŠKOVA VES a okresu PARTIZÁNSKE.

Za OŠK - Automotoklub v sezóne 2017 budú jazdiť:

Trieda MX Open - Pavol HudokHonda cr 500cm3 af, štart. č. 777

Trieda MX2 junior - Marek LadickýHusqarna 125cm3, štart. č. 47

Trieda MX Open - Róbert GuothHonda 450cm3, štart. č. 141

Trieda MX2 junior - Dušan HudokYamaha 125cm3, štart. č. 69

Trieda MX2 Hobby - Dávid Húdok Kawasaki 250cm3

Trieda MX2 Hobby - Richard MihalejeTM 125cm3, štart. č. 80

Trieda MX Open Hobby - Dominik Dolný / KTM 300cm3, štart. č. 222

Trieda MX4+ - Rudolf MihalejeHonda 450cm3, štart. č. 50

Trieda MX Ladies - Simona Hudoková / Honda125cm3, štart. č. 19

Trieda MX50 - Matúš DeviatkaKTM50cm3, štart. č. 9

Trieda MX50 - Marek Najman ml.KTM50cm3, štart. č. 14.

Hodnotil:  manažér Milan Hudok st.
th_big_amk20.jpg
1. amk20...
Diskusia k článku
Pre pridanie odkazu sa prihláste.
HTML validator CSS validator © 2008 lukso